
Elképesztően sok információ kering az interneten a bőrápolással kapcsolatban, bevallom ha laikus lennék még én is elbizonytalanodnék a sok latin, vagy kozmetikaiparban használatos szakszavak tömegétől.
Nyilván ettől tűnik az egész jóóó tudományosnak, de azért mi megpróbáljuk elmagyarázni mi is van a flakonokban.
De mielőtt belecsapnánk a tubusokba, flakonokba, a legelső és legfontosabb kérdés az az, hogy:
Ismered-e a saját bőrtípusodat.
Ha nem, lehet hogy egész életedben rossz termékeket használtál, és azért még mindig úgy érzed, hogy nem érzed jól magad a saját bőrödben. Mint Miranda a Szex és New Yorkban, amikor a 30-as évek idusán vezették rá, hogy egész életében rossz melltartóméretet hordott, és az új úgy simul rá, mint egy második bőr.
Hát ennek így kellene lennie a bőrápolással is 🙂
A bőrtípusod megállapításához nagyon sok tesztet találsz, de itt pár szóban segítünk a felismeréshez:
A normál bőr: nem túl zsíros és nem is túl száraz. Egyenletes puha bőrfelszín, az idő elteltével hajlamos lesz a szárazságra, ezt a folyamatot le lehet lassítani.
Száraz bőr
A száraz bőr feszülő, érdes érzettel jár és fakónak tűnhet, ami a lipidhiánnyal függ össze, a lipidekre azért van szükség, hogy hogy a nedvesség a bőrben maradjon
Zsíros bőr A „zsíros” szó az olyan bőrtípusra vonatkozik, amelynek fokozott a faggyútermelése. Ez a bőrtípus szinte folyamatosan fényes, és jól láthatók a pórusok. A zsíros bőr hajlamos a komedókra (mitsszerek, pattanások), valamint aknéra.
Vegyes bőrtípus esetén a bőr más jellegű a T-zónában és az orcákon. A vegyes bőr olajosabb részei a faggyú túltermelődéséből adódnak. A bőr szárazabb részei pedig a faggyúhiány és az azzal járó lipidhiány következményei.
A másik ok pedig ami miatt mindenképpen tisztában kell lenned a bőrtípusoddal, hogy nem mindegy milyen típusú, állagú kozmetikai terméket viszel fel az arcbőrödre.
Befolyásoló tényező lehet a pirosodásra való hajlam, a fokozott izzadásra való hajlam, akár pigmentációra való hajlam, rozacea, az arcbőr van kitéve a legtöbb környezeti hatásnak.
De kezdjük a rutint:
1., Bőrtípusod megállapítása, termékek kiválasztása.
Most olyan-esetek 99%ban minden bőrtípusra alkalmas-termékeket hoztam, ami általában egyik bőrtípusnál sem okoz gondot, viszont mindegyiknél funkcionálisan hatásos.
Arctisztítás: Cucumber Face wash.
Gyengéd tenzidekkel megkönnyebbíti a napi arctisztítást, eltávolítja a sminket és más apró szennyeződéseket, használd úgy mint egy folyékony szappant az arcodra, majd öblítsd le langyos vízzel, és már kezdheted a reggeli vagy az esti szépségápolási ceremóniádat:)
2/1., Hámlasztás kémiai peelinggel otthon. Ace of Face:
Ez a hámlasztó szérum egy közepesen erős alfa/béta/polihidroxisav kémiai hámlasztó koktél.
6,5% AHA, 7,5% BHA van benne, ezen kívül került bele 1% PHA ( polihidroxi=lactobionsav)
A savak szinergiája támogatja a sejtek megújulását, optimalizálja a pórusméretet és az egyensúlyt a ragyogó sima bőr érdekében. Hatékony, mégis gyengéd ez a gél nagyon elegáns illattal, bársonyosan puha és ragyogó érzetet kölcsönöz az arcodnak.
2/2 Fizikai peeling: Peeling me Softly: A benne lévő aloe vera nyugtat, csillapítja az irritációt, az őrölt olajbogyómag pedig gyengéden radíroz, ezen kívül a benne lévő hibiszkusz és mentol pórusösszehúzó, frisítő tulajdonságokkal bír.
Eltávolítja az elhalt hámréteget, ezzel utat enged a magas összetevőjű szérumok bejutásához a bőrbe. Akár kétnaponta is
3., Hidratálás szérummal: Zöld szérum fényvédő agenssel (zöld tea kivonat) Miért válaszd a szérumot?
A szérumok koncentrált formában tartalmazzák bőrödnek szükséges hatóanyagokat.
A folyékonyabb konzisztencia es a kismolekulájú összetétel miatt az erős aktív hatóanyagok hatékonyabban, gyorsabban es könnyedebben jutnak a bőrödbe, mint a krémek. Ha zsíros a bőröd, egy szérum alkalmazása sokkal kellemesebb, mert nem hagy zsíros réteget, maximum a teljes beszívodasig egy finom filmréteget a bőr felületén.
Kevert bőrnél használhatsz akár több fajta szérumot is, ha száraz a bőröd a szérum hatását fokozhatod egy vizes összetevőjű könnyű hidratáló krémmel.
A géles, vizes alapú készítmények, pl. C vitaminnal- erősen öregedésgátló antioxidáns hatásúak. A hyaluron, vörösszőlő, karbamid, E vitamin, zöld tea kivonat, aloe vera tartalmú készítmények magas hidratáló, és öregedésgátló hatásukkal megtartják a vizet a bőrödben.
4.Hidratálás krémmel:
Ezt a pontot kihagyhatja az, akinek a szérum elég a hidratálásra. Ezt a bőröd fogja jelezni.
itt a Care krémet választottam: Emulziós krém, minden bőrtípusra alkalmazható, de leginkább vízhiányos bőrre ajánlott. Főbb hatóanyagai: Körömvirág, aloe vera, panthenol, rózsavíz
A körömvirág olaj tulajdonságai
gyulladásgátló, karotinoid és flavonoid tartalmának köszönhetően antioxidáns hatású,hegesítő, elősegíti a felhám gyógyulását. Használható száraz, érzékeny, durva bőrre gyerekek bőrére, törékeny, gyengéd bőrre
megöregedett, ráncos arcbőrre
Aloe Vera tulajdonságok:
bőrregeneráló hatású, hegesítő, hidratál, gyulladásgátló, feszesítő hatású
táplálja, és nyugtatja a bőrt
A panthenol tulajdonságai
gyulladásgátló, csillapítja az irritált, viszketeg, égési sebtől szenvedő bőrt
hegesítő hatású, segíti a hámképződést és a kisebb sérülések gyógyulását
hidratál, hidratál, csökkenti a kiszáradás folyamatát
5., Napvédelem: Sun25
Egy 25spf fényvédővel ellátott napvédő krémzselé, amelyet egészen nyugodtan kenhetsz a szérumod alá is, dekoltázsra, mivel nem hagy maga után sem ragadós érzetet sem fehér foltokat, hamar beszívódik. Antioxidáns alkotóelemekkel mint a zöldtea, árnika, és hamamelisz kivonat- és arról, hogy ne száradjon ki a böröd az uborkaolaj, a bőr nyugtatásáról a panthenol gondosodik.